Zombie

Zombie je silně alkoholický koktejl s ovocnou chutí, který může být i zapálen.

Zombie

Ingredience:

bílý rum (3 cl),
zlatý rum (3 cl),
tmavý rum (3 cl),
silně alkoholický rum (1,5 cl, např. Bacardi 151),
meruňková brandy (3 cl),
ananasový džus (3 cl),
limetkový džus (3 cl, nebo limetková šťáva),

Meruňková brandy může být nahrazena třešňovou brandy, poslední tři ingredience bývají někdy v poloviční dávce, ale s přidáním ještě pomerančového džusu.

Postup:

Sklenici na bílé víno naplníme ledovou tříští a postupně přidáváme všechny ingredience, které nakonec lehce zamícháme. Aby nedošlo k přeplnění sklenice, můžete část ledové tříště přidat až nakonec, třeba až nad okraj. Ozdobíme kouskem ananasu.

NEBO

Dáme všechny ingredience do shakeru s kostkami ledu a řádně protřepeme, aby se směs prochladila. Následně může být podáván ve sklenici typu Zombie Glass, kterou naplníme ledovou tříští a obsah shakeru do ní scedíme. Jako v předchozím postupu můžeme zbytek tříště přidat až nakonec. Můžeme opět ozdobit ananasem a třešničkou, nebo zelenými lístky jako na obrázku. Nezapomeňte dát do sklenice brčko, než ji naplníte ledovou tříští.

Tip: Pokud do shakeru nedáme silně alkoholický rum, můžeme jej poté opatrně nalít na povrch koktejlu. Díky vysokému obsahu alkoholu lze nyní koktejl zapálit. Ledovou tříští v tomto případě trochu šetřete, aby rum nevytekl mimo sklenici a nebo naopak neprotekl mezi ledem.

Obrázek byl upraven, původní je z Flickr.com, zodpovědný autor: © HC’s Foodventurelicence Creative Commons

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *