Tequila Sunrise

Jednoduchý a efektní koktejl z pomerančového džusu a tequily

Tequila Sunrise

Suroviny:

Oficiální:

pomerančový džus (9 cl),
tequila (4,5 cl),
grenadina (1,5 cl),
led (kostky),

Neoficiální:

pomerančový džus (12 cl),
tequila (6 cl),
bourbon (1 cl),
grenadina (2 cl),
led (kostky),

Postup:

Do sklenice Highball Glass dáme tequilu, přidáme led a zalijeme džusem. Zamícháme, případně nasadíme shaker a protřepeme. Následně opatrně nejlépe po straně sklenice (můžeme si pomoci lžičkou) nalijeme grenadinu, která se usadí na dně a vytvoří tak rozdílně barevné vrstvy připomínající západ slunce. Běžně se zdobí plátkem pomeranče a třešničkou, podává se s brčkem.

NEBO:

Už ne tak oficiální verze je taková, že džus, tequilu a trochu bourbonu dáme do shakeru s ledem, protřepeme aby se směs ochladila, a můžeme rozlít například do Hurricane Glass. Opět po hraně sklenice nalijeme grenadinu pro stejný efekt, ozdobíme stejně. Efektně koktejl vypadá i ve sklenici na víno jak je vidět na obrázku.

 

Obrázek je z Flickr.com, zodpovědný autor: © TheCulinaryGeek, licence CreativeCommons

4 komentáře “Tequila Sunrise

  1. Dobrý den, prosím jakou grenadinu dáváte do koktejlů.Je mnoho příchutí a já nevim kterou vybrat. Děkuji za pomoc

    1. Dobrý den, dobře dostupná je u nás grenadina od Monin, bývá běžně k dostání i v Tescu nebo Globusu, obecně sirupy od Monin nelze udělat chybu, jsou velmi kvalitní a použivají je i světoví barmani. Obyčejná grenadina například zde. Každopádně tedy do Tequila Sunrise tu obyčejnou, bez příchutě. Pokud Vás ale láká zkusit něco jiného, bránit Vám samozřejmě nebudeme :-)

    2. Monin je nejlepší, známý je i ten od Bolsu, kdy mnozí říkají že je ještě lelší, jinak Monin máte i ve variantně 0.25L cena kolem 90 kč viděl jsem ho např. v Globusu, jinde ne..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *