(Flaming) B-52

Třívrstvý míchaný nápoj, zapálený pro odvážné, bez ohně pro vousaté.

B-52

Suroviny (oficiální):

Kahlúa (2 cl),
Bailey’s Irish Cream (2 cl),
Grand Marnier (2 cl),

Méně oficiálně můžeme Kahlúu nahradit jakýmkoliv kávovým likérem, Grand Marnier pro změnu jiným (pomerančovým) koňakem a v některých případech bývá dokonce koňak nahrazen Absinthem.

Postup:

Do sklenice Shot Glass (panák) opatrně nalijeme suroviny v uvedeném pořadí. První surovina jde bez problémů, u té druhé je potřeba si pomoci např. litím přes lžičku, aby se nesmíchala se spodní vrstvou. Stejný opatrný postup je třeba opakovat u vrchní vrstvy. Tato vrstva by měla být hořlavá a před podáváním se nápoj může zapálit (proto Flaming = hořící), což vytvoří modrý plamen. Podává se s tlustým brčkem (ideálně nehořlavé), kterým se po zapálení rychle vypije.

Tip: Je možné že některé koňaky nebudou hořet, ale můžeme si pomoci silným tmavým rumem. Z něj vytvoříme slabou čtvrtou vrstvu, která by měla být již hořlavá. Absinth je pak jistotou téměř vždy.

Pro snížení rizika prasknutí skleničky nebo popálení se od horkého skla, je dobré panák naplnit co nejblíže k okraji, aby nebyla velká část skla vystavena plamenům. Zapalovat na rovném stabilním povrchu!

 

Obrázek je z Flickr.com, zodpovědný autor: © Kinchan1, licence CreativeCommons

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *